Świetlica

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.30 – 16.30.

Funkcję wychowawców świetlicy pełnią: mgr Beata Gawełda mgr Mariusz Adamczyk, mgr Alina Kielar, mgr Agnieszka Lech, mgr Adrian Skalski.

Wychowawcy świetlicy organizują opiekę dla uczniów w godzinach pozalekcyjnych poprzez stworzenie optymalnych warunków do wypoczynku, rozwijania zainteresowań i doskonalenia umiejętności interpersonalnych wyrażających się w nawiązywaniu poprawnych relacji pomiędzy rówieśnikami.

We współpracy z nauczycielami oraz rodzicami uczniów wspieramy młodzież  w pokonywaniu trudności edukacyjnych i wychowawczych.

Zapewniamy wszechstronną opiekę uczniom naszej szkoły przebywającym w ośrodku pobytowym „Sportowiec” ? tzw. Internacie.

Istotną rolę w stworzeniu komfortowych warunków nauki oraz treningu spełnia funkcjonująca przy świetlicy stołówka szkolna. Korzystający z niej uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego mają zapewnione bezpłatne wyżywienie w postaci śniadań oraz dwudaniowych obiadów. Uczniowie naszej szkoły przebywający w trakcie roku szkolnego w Internacie również korzystają z refundowanych śniadań, obiadów oraz kolacji. Ponadto stołówka szkolna oferuje odpłatne dwudaniowe obiady w cenie 4,00zł.

Organizując żywienie współpracujemy z Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Telefon kontaktowy: 798-208-251

Na świetlicy szkolnej w dniu 29.11.2018r.  odbył się Wieczór Wróżb Andrzejkowych zorganizowany we współpracy z Samorządem Szkolnym.

Były wróżby, lanie wosku, zabawy z balonami i tańce.Ogromne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu Andrzejek i pomoc przy sprzęcie  dla: Karoliny Kłobusińskiej, Nikoli Szatańskiej i Piotrka Kołodzieja.

ŚWIĄTECZNY PLUSZAK

W grudniu świetlica szkolna zorganizowała Akcję Świąteczny Pluszak. Każdy kto miał w domu niezniszczone pluszowe zabawki z czasów dzieciństwa, które leżał i się kurzyły to mógł podarować je dla osób z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Chorzowie. Osoby te ogromnie się ucieszyły, gdyż uwielbiają się do nich przytulać i opiekować się nimi. Dziękujemy za włączenie się do Akcji.

ŚNIEŻYNKI W ŚWIETLICY

Połączyliśmy zabawę z robieniem ozdób z papieru i strojeniem świetlicy. Teraz jest wesoło i kolorowo.

KONKURS PLASTYCZNY – „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia świetlica ogłosiła konkurs na pracę plastyczną pt. „Mój przyjaciel Miś”. Prace były przepiękne i zgodnie z zaleceniami wykonane różnymi technikami. W związku z tym, że wszystkie misie były cudowne nie wyłoniono zwycięzców tylko nagrodzono wszystkich słodyczami, plusikami z plastyki oraz z zachowania.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W związku z tym świętem samorząd szkolny zaprosił wszystkich, aby przyprowadzili do szkoły 26.11. tj. poniedziałek swoje ukochane Misie – Przytulanki.
Każdy kto przyniósł ze sobą Misia i przyszedł z nim do biblioteki w poniedziałek w godz. 7.30 do 12 otrzymał słodki upominek dla swojego pluszowego  przyjaciela i siebie.