ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Gorące podziękowania dla osób, które zostawiły swoje prace w szkole NA KIERMASZU po warsztatach plastycznych , a także dla tych, którzy kupili jakieś ozdoby na kiermaszu świątecznym zorganizowanym przez samorząd szkolny. Podczas kiermaszu samorząd zebrał kwotę 184,30 zł. Jeszcze raz podziękowania dla wszystkich. Przypominam jednocześnie, że pieniądze nazbierane przez samorząd wracają do uczniów np. w formie nagród w konkursach czy też poczęstunku na Mikołajki.

Pozdrawiam opiekun samorządu
Agnieszka Lech

Strojenie Szkolnej Choinki

Samorząd szkolny dziękuje wszystkim za włączenie się w Akcję Strojenia Szkolnej Choinki. Teraz prezentuje się pięknie. Mamy wiele ozdób ręcznie wykonanych przez uczniów w szkole i w domu.

DZIĘKUJEMY

Black Friday

POLECAMY SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W związku z tym świętem samorząd szkolny zaprosił wszystkich, aby przyprowadzili do szkoły 26.11. tj. poniedziałek swoje ukochane Misie – Przytulanki.

Każdy kto przyniósł ze sobą Misia i przyszedł z nim do biblioteki w poniedziałek w godz. 7.30 do 12 otrzymał słodki upominek dla swojego pluszowego  przyjaciela i siebie.

UCZNIOWIE DLA NAUCZYCIELI

Kolejny Dzień  Edukacji Narodowej za nami.

Samorząd szkolny zorganizował wspaniałą akademię dla naszych kochanych nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, a także przygotował dla wszystkich drobne upominki.

Uczniowie chcieli zaprezentować swoje talenty i pokazali, że potrafią tańczyć, śpiewać,  grać na instrumentach oraz zaprezentowali świetną grę aktorską.

Impreza była bardzo udana i wszyscy się świetnie bawili.

6 grudnia naszą szkołę odwiedził  Mikołaj.

Chodził po szkole i  bawił się z dziećmi w klasach. Były piosenki i wiele radości.

Dla grzecznych dzieci miał cukierki, a dla niegrzecznych miał cukierki.

DZIĘKUJEMY UCZNIOM ZA ZABAWĘ, A TAKŻE ANIOŁKOM I DIABEŁKOM ORAZ MIKOŁAJOWI ZA ODWIEDZINY.

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Za nami pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym. Było głośno, wesoło i baaardzo ruchliwie.

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców do udziału w XVIII edycji zbiórki groszy „Góra Grosza”.

Celem akcji oprócz efektu wychowawczego jest integracja uczniów między sobą, ale również prestiż związany z ogólnopolskim zasięgiem zbiórki.

„Góra Grosza” to równocześnie konkurs i związana z nim rywalizacja. Szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w poszczególnych województwach zostaną nagrodzone przez Towarzystwo „Nasz Dom” – organizatora zbiórki.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Zbiórka rozpocznie się w ŚRODĘ 29.11.br i będzie trwała do 02.01.2018 roku.

Każda drobna moneta może pomóc!

Skarbonki znajdować się będą w pokoju nauczycielskim oraz w  bibliotece i w klasach.

Więcej informacji na plakacie oraz na stronie:

www. towarzystwonaszdom.pl/xviiiedycja/

SAMORZĄD SP i GIMNAZJUM ZORGANIZOWAŁ 2 KONKURSY HALLOWEENOWE.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE I WSPÓLNĄ ZABAWĘ ORAZ GRATULUJEMY ZWYCIĘZKIM KLASOM.

WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPIEJ WYSTROJONĄ I MROCZNĄ SALĘ LEKCYJNĄ NA HALLOWEEN 2017R.:

I M-CE  ?   SALA 54
II M-CE  ?  SALA 42
III M-CE  ? SALA 52

WYNIKI KONKURSU NA NAJLEPSZE PRZEBRANIE NA HALLOWEEN 2017R.:

I M-CE ? ALICJA RACZEK – KL. 3C (G)
II M-CE ? WIKTORIA KONC – KL. 4B (SP)
III M-CE ? DAWID OLESI
ŃSKI – KL. 3D (G)

WYRÓŻNIENIA:

1. Paula Szyndrowska kl. 4b (SP)
  2. Dominika Borys kl. 3c (G)
  3. Julia Sprot kl. 4b (SP)

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZABAWIE

WYNIKI WYBORÓW
DO SAMORZ
ĄDU SZKOLNEGO
GIMNAZJUM I SZKO
Ł
Y PODSTAWOWEJ
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

1. Przewodnicząca – Wiktoria Janecka klasa 3d
  2. I zastępca – Julia Sprot – klasa 4b
  3. II zastępca – Wiktoria Konc – klasa 4b

G R A T U L U J E M Y

Wybory samorządu 2017/2018

KAMPANIA WYBORCZA

KANDYDATÓW
DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
I SZKOŁY PODSTAWOWEJ
roku szkolnego 2017/2018

Gorące podziękowania dla kandydatek z klasy 4b:

1. Julii Sprot
  2. Aleksandry Pawłowskiej
  3. Wiktorii Konc

Dziewczyny bardzo zaangażowały się w kampanię wyborczą.

Julia i Wiktoria przygotowały plakaty wyborcze, a  Julia dodatkowo przyniosła dla uczniów różne gadżety związane z klubem piłkarskim z Chorzowa oraz słodki poczęstunek.

Wkręceni się w pomaganie dla IZABELI

wkrec_sie_w_pomaganie4

Kolejna zbiórka korków za nami. Tym razem zebraliśmy  171 kg. To świetny wynik.
W dużej mierze jest to zasługa firmy ARCELOR MITTAL POLAND z Chorzowa, która wspiera nas w tej Akcji już od dwóch lat.

wkreceni_w_pomaganie_dla_izabeli (1)
wkreceni_w_pomaganie_dla_izabeli (2)

Wszystkim gorąco dziękujemy i namawiamy do zbierania korków.
Kolejna zbiórka będzie w styczniu 2017r.

wkrec_sie_w_pomaganie5

Halloween w szkole ? 2016
Konkurs na halloweenowy wystrój sali w gimnazjum rozstrzygnięty:
I m-ce ? klasa 3c
II m-ce ? klasa 2c
III m-ce ? klasa 1b

halloween_w_szkole (1)
halloween_w_szkole (2)
halloween_w_szkole (3)
halloween_w_szkole (4)

GRATULUJEMY!
Było przerażająco. Samorząd szkolny gimnazjum wraz z opiekunami dziękuje wszystkim klasom, które zaangażowały się  w zabawę i udekorowały swoje sale.

samorzad_zso2

Samorząd Gimnazjum nr 6

samorzad_uczniowski_2016

PRZEWODNICZĄCY   ? ADRIAN MATUSIAK kl. 2a
I Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO  ? PATRYCJA KAŁWA kl.3c
II Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO  ? EWELINA ŻABIŃSKA kl. 2d

Naszą szkołę odwiedził 6 grudnia Mikołaj.

mikolaj_2016a

Chodził wraz z aniołkami i diabełkiem po salach lekcyjnych i dawał grzecznym dzieciom słodycze, a nauczyciele, którzy zasłużyli także otrzymali coś słodkiego.

Mikołaj wraz z pomocnikami był bardzo wesoły, wygadany i głośno dzwonił swoim dzwoneczkiem.

Mamy nadzieję, że za rok także nas odwiedzi.

mikolaj_w_szkole_zso2_1
mikolaj_w_szkole_zso2_2