B I B L I O T E K A   C Z Y N N A
Czwartek  7.55 – 13.55
Piątek  7.55 – 13.55

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

Chętne osoby z klas 4 i 5 SP wzięły udział  w zabawie pt:” SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”.

Zabawa polegała na tym, że w bibliotece szkolnej  mogli otrzymać do 20 listopada mini albumy na naklejki, które otrzymali  uczniowie, którzy przez 21 dni czytali w domu codziennie conajmniej przez 10 min. Jeśli tak było rodzic  potwierdził to podpisem w albumie, a uczniowie otrzymali za to naklejkę w bibliotece.

Wśród osób, które zapełniły  naklejkami cały album oraz na kartce A4 zareklamowali swoją ulubioną książkę w formie plakatu do 05.12. zostaną rozlosowane nagrody.

Punkty za udział w Akcji o czytaniu wpisze na nowy semestr po świętach a nauczycielom  z języka polskiego przekaże listy kto czytał także po świętach.

Wśród wszystkich biorących udział zostały rozlosowane 4 pluszaki Świeżaki:

1. Natasza Ciesek
  2. Martyna Jaskólska
  3. Bartek Dudek
  4. Kamil Langer

na pozostałych uczestników czekały słodkie upominki.

Dziękujemy za udział i gratulujemy

DZIEŃ Z KSIĄŻKĄ

W dniu 24.10.2018r. tj. środa zapraszam całą społeczność szkolną do udziału w akcji bibliotecznej „Dzień z książką”.

Proszę, aby uczniowie w tym dniu przynieśli do szkoły swoją ulubioną książkę lub wypożyczyli jakąś ciekawą z biblioteki szkolnej.

Na dużej przerwie  o godz. 12.20 zapraszam wszystkich z książkami na spotkanie w bibliotece,  aby poopowiadać sobie o nich.

ZAPRASZAM

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W związku z tym świętem zapraszam wszystkich do udziału w konkursach
ogłaszanych przez bibliotekę szkolną oraz odwiedzin biblioteki.

ZAPRASZA KĄCIK

FANTASTYCZNY, MIŁOSNY, SPORTOWY, STRACHU I BAJKOWY.

HAPPY DAY W BIBLIOTECE

W dniu 23.10.2018r. BIBLIOTEKA ROZDAWAŁA PREZENTY W POSTACI  KSIĄŻEK.

W godzinach otwarcia biblioteki można było  przyjść i wybrać jakąś książkę dla siebie z wyznaczonego kącika.

KTO PIERWSZY TEN MIAŁ  LEPSZĄ KSIĄŻKĘ

Archiwum wiadomości – BIBLIOTEKA