Dzień Zdrowia – 3 grudnia 2014

 

Harmonogram również do pobrania [Dzień Zdrowia – Harmonogram]

 

I. Rozpoczęcie zajęć w klasach o godzinie 8.45. (Klasy 3 gimnazjum zaczynają na 8.00)

Ścieżka interdyscyplinarna dotycząca szeroko pojętego tematu zdrowia.

Zakończenie zajęć o godzinnie 10.45

 

Klasa Opiekun1 godzina lekcyjna Opiekun2 godzina lekcyjna  Numer sali Uwagi
1a G  Monika Wilk Elżbieta Wąs 51
1b G Barbara Banaś Beata Ciosek 52
1c G Patryk Roszak Małgorzata Watolla 50
1d G Tomasz Wuttke Aleksandra Gola 36
2a G Milena Kubara Joanna Wojciechowska 34
2b G Grażyna Piotrowska Agnieszka Otte 37
2c G Katarzyna Gmyrek Ewa Gabriel 27
2d G Agata Gut Jolanta Bijok 59
3a G  Arkadiusz Miedza Arkadiusz Miedza 8.00 sala gimnastyczna potem 44 i 42 Kurs pierwszej pomocy
3B G Ewa Fido Ewa Fido 8.00 sala gimnastyczna potem 45 Kurs pierwszej pomocy
3c G Krzysztof Adler Krzysztof Adler 8.00 sala gimnastyczna potem 46 Kurs pierwszej pomocy
IB LO Joanna Bujara Joanna Bujara 29 Kurs „Aktywne metody poszukiwania pracy”
I A LO Małgorzata Gajek Małgorzata Gajek 29 Kurs „Aktywne metody poszukiwania pracy”
IIA LO Katarzyna Gosz Bartosz Zdrzałek 53
II B LO Janina Akotangni ks. Krzysztof Jończyk 26
III a LO Ewa Kulawik Pani Strychacz 54
III B LO Katarzyna Lisek Patrycja Piróg 33

 

II.11.00

Rozpoczęcie Dnia Zdrowia

Uczestniczą :

-Zaproszeni goście

-Uczniowie

-Nauczyciele

 

III. Imprezy:

Godzina 11.15-12.30

1.Goście

 

Prowadzący Temat Numer sali Opiekunowie
dr hab. n. med. Tomasz Irzyniec Zakład Promocji Zdrowia i Pielęgniarstwa Środowiskowego ŚUM w Katowicach Wykład 29 Tomasz Wuttke, Katarzyna Gmyrek, Barbara Banaś, Ks. Krzysztof Jończyk, Grażyna Piotrowska
dr Dariusz Pośpiech Zakład Specjalnej Edukacji Fizycznej AWF Katowice Wykład: ”Profilaktyka wad postawy” 37 Paweł Grycmann, Maciej Biernacki, Andrzej Nieścior, Tomasz Osowski, Michał Pawlik
 Przedstawiciele Stacji Krwiodawstwa w Katowicach Prelekcja 27 Iwona Ruth, Ewa Gabriel, Agata Gut, Ewa Kulawik, Bartłomiej Zdrzałek
Anna Falisz – dietetyk Warsztaty: „Dieta w życiu człowieka” 54 Patryk Roszak, Małgorzata Gajek, Milena Kubara, Katarzyna Szczepańska
August Jakubik- ultramaratończyk Warsztaty: „Trening biegowy” 25 Beata Ciosek, Andrzej Zaczek, Katarzyna Gosz, Agnieszka Roman- Otte, Patrycja Piróg

 

2.Zajęcia praktyczne „Szybkość wrodzona czy wytrenowana” –hala sportowa

Opiekunowie : Radosław Osadnik, Zygmunt Biliński,  Monika Wilk, Andrzej Iwan,

 

3. Konkursy

- Konkurs  wiedzy: „Choroby zakaźne”

(godzina 8.45- 14.00) – sala 40

Opiekunowie : Jan Kaula,  Beata Lozor, Joanna Bujara,pani Strychacz

- Konkurs: „Naj kanapka” –sale 51, 50, 59

Opiekunowie: Beata Gawełda, Agnieszka Lech, Aleksandra Gola, Elżbieta Wąs, Jolanta Bijok

- Konkurs plastyczny „Krew- Życiodajny płyn” – sale 33,34

Opiekunowie: Joanna Wojciechowska, Katarzyna Lisek, Janina Akotangni, Małgorzata Watolla.

 

IV. 12.45.

Zakończenie Dnia Zdrowia dla uczniów

 

V. Dzień Zdrowia dla rodziców:

Godzina 17-18.00

Profilaktyczne badania lekarskie

 

VI.  8 grudnia 2014 roku

12.00- 16.00- honorowe krwiodawstwo- pomoc dla potrzebujących

9.00- badanie poziomu cukru we krwi uczniów dzięki współpracy z Fundacją: Europejska Klinika Cukrzycy

 

 

W dniu 4 listopada 2014 roku w ZSO nr 2 Chorzowie odbył się XVI Miejski Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej „STAROCHORZOWSKA NUTKA”.

Wykonawców oceniało jury w składzie:

  • Pani Stefania Zięcik
  • Pani Grażyna Widera
  • ks. Krzysztof  Jonczyk

Wyłoniono zwycięzców w następujących kategoriach:

1. Kategoria PRZEDSZKOLA

  • I miejsce Motylki – Przedszkole nr 12 w Chorzowie – opiekun  Iwona Walek
  • II miejsce zespół Słoneczka – Niepubliczne Przedszkole Służebniczek w Chorzowie – opiekun s. Beata Wiaderek, Jolanta Czepy
  • III miejsce zespół Bączki – Przedszkole nr 7 w Chorzowie – opiekun Grażyna Famuła

2. Kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 1 – 3

  • I miejsce Kolorowe Nutki – SP 15 w Chorzowie – opiekun Ewa Kawka
  • II miejsce  Przemek Kucharski – ZSI w Chorzowie -opiekun Małgorzata Bątorek- Gazda
  • III miejsce Wiktoria Godzińska i Szymon Kul;esza – SP nr 5 w Chorzowie – opiekun Aldona Nieszwiec
  • III miejsce Dominika Krupa – SP14 w Chorzowie –opiekun Ewa Walasek

3. kategoria SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 4 – 6

  • I  miejsce zespół Wesołe Dwunastki – SP nr 12 w Chorzowie – opiekun Joanna Kine, Urszula Kine
  • II miejsce zespół Perełki – SP nr 34 w Chorzowie – opiekun Sylwia Kowalska
  • III miejsce Paulina Flak – SP nr 34 w Chorzowie – opiekun Sylwia Kowalska
  • III miejsce Weronika Ciołek – SP nr 5 w Chorzowie – opiekun Aldona Nieszwiec

4. Kategoria GIMNAZJA

  • I miejsce Dominika Jonczyk – Gimnazjum nr 24 w Katowicach – opiekun ks. Krzysztof Jonczyk
  • II miejsce Paulina Łaciak – SDK w Chorzowie –opiekun Magdalena Kucharska
  • III miejsce Weronika Kubarska  – Gimnazjum nr 8 w Chorzowie – opiekun Sylwia Kowalska

5. Kategoria SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

  • I miejsce Oliwia Skop – II LO w Chorzowie – opiekun Grażyna Widera, Małgorzata Bątorek- Gazda
  • I miejsce  Agata Podgórska i Patrycja Longosz – ZSE w Chorzowie – opiekun Ryszard Zawadzki
  • II miejsce nie przyznano
  • III miejsce Sebastian Bednarek -– II LO w Chorzowie – opiekun Grażyna Widera, Małgorzata Bątorek- Gazda

 

6. Kategoria ZESPOŁY MUZYCZNE I SCHOLE

  • I  miejsce zespół Wesołe Dwunastki – SP nr 12 w Chorzowie – opiekun Joanna Kine, Urszula Kine
  • II miejsce Młode Baranki – Parafia Marii Magdaleny w Chorzowie-  opiekun Anna Gołąbowska
  • II miejsce Fresco – SDK w Chorzowie –opiekun Magdalena Kucharska
  • III miejsce  Łobuzy Jezusa – SP nr 25  w Chorzowie – opiekun Izabela Nowak

Nagrodę GRAND PRIX zdobył zespół AKOLADA

 Gimnazjum nr 8 Chorzowie – opiekun Sylwia Kowalska

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureaci festiwalu wystąpią ponownie podczas koncertu galowego, który odbędzie się 24 listopada 2014 roku w Starochorzowskim Domu Kultury o godz. 17.00.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Szczegółowy harmonogram XVI Miejskiego  Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej

„STAROCHORZOWSKA NUTKA”

Eliminacje:  4 listopada 2014 r. w ZSO nr 2 w Chorzowie ul. Harcerska 2

 

  8.30  – 8.45     Otwarcie festiwalu

  8.45  –- 9.35    Szkoły Ponadgimnazjalne

10.00 – 10.45    Przedszkola

11.00 – 12.00    Szkoła Podstawowa kl.1-3

12.00 – 12.30    Szkoła Podstawowa kl. 4-6

Przerwa

13.15 – 14.00    Gimnazjum

14.00  Schole  i zespoły , obrady jury

 ZAPRASZAMY!!!

 
Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.